Změna posledního titulu sezóny 22/23

Vážení diváci, omlouvám se, z provozních důvodů měníme poslední titul sezóny 22/23. Místo inscenace Odsouzeni milovat…nasazujeme titul AKTOVKY.

AKTOVKY 

Autor: Vojtěch Balcar / Daniela Vošahlíková  

Režie: Jakub Hekl / Eliška Houserová 

Dramaturgie: Veronika Onheiserová 

Dva původní texty. Dva režijní styly. Jeden večer.  

Komponovaný večer z textů mladých autorů, účastníků soutěže Havlovské aktovky. První uvedení aktovek Je potřeba změna a Bublifuk v podání absolventského ročníku činoherního herectví pod vedením absolvujících režisérů Elišky Houserové a Jakuba Hekla. 

Je potřeba změna (autor: Daniela Vošahlíková, režie: Eliška Houserová) – sborovna, nespokojení učitelé, snaha o změnu. Nebo snad ne? Kolotoč pozdních příchodů, žvýkaček pod židlí a skákání do řeči. O co tady doopravdy jde? Kdo jsme my a kdo jsem v tom celém JÁ? A když se něco změní – změní se skutečně něco? Groteskní satira na jeden (t)akt. 

Bublifuk (autor: Vojtěch Balcar, režie: Jakub Hekl) – divácky oblíbený televizní pořad. Sto tisící první díl: Návštěva novomanželů u rodičů nevěsty. Stejná situace ze čtyř pohledů. Jeden čajový servis. Jaká je tloušťka povrchu našich bublin a co se může stát, když začne postupně praskat?  A který žánr nejlépe zachytí, jak se věci skutečně mají?  

, Dagmar Indrová