...

#2022/2023

ROZPADÁNÍ

Již se nehraje

Dva původní texty. Dva režijní styly. Jeden večer.   Komponovaný večer z textů mladých autorů, účastníků soutěže Havlovské aktovky. První uvedení aktovek Je potřeba změna a Bublifuk v podání absolventského ročníku činoherního herectví pod vedením absolvujících režisérů Elišky Houserové a Jakuba Hekla. 

Dva původní texty. Dva režijní styly. Jeden večer.  

Komponovaný večer z textů mladých autorů, účastníků soutěže Havlovské aktovky. První uvedení aktovek Je potřeba změna! Bublifuk v podání absolventského ročníku činoherního herectví pod vedením absolvujících režisérů Elišky Houserové a Jakuba Hekla. 

Je potřeba změna! 

(autor: Daniela Vošahlíková, režie: Eliška Houserová) – sborovna, nespokojení učitelé, snaha o změnu. Nebo snad ne? Kolotoč pozdních příchodů, žvýkaček pod židlí a skákání do řeči. O co tady doopravdy jde? Kdo jsme my a kdo jsem v tom celém JÁ? A když se něco změní – změní se skutečně něco? Groteskní satira na jeden (t)akt. 

Bublifuk 

(autor: Vojtěch Balcar, režie: Jakub Hekl) – divácky oblíbený televizní pořad. Sto tisící první díl: Návštěva novomanželů u rodičů nevěsty. Stejná situace ze čtyř pohledů. Jeden čajový servis. Jaká je tloušťka povrchu našich bublin a co se může stát, když začne postupně praskat?  A který žánr nejlépe zachytí, jak se věci skutečně mají?  

 

O inscenaci

Datum premiéry 23. března 2023
Počet repríz 10

Inscenační tým

Autor: Vojtěch Balcar, Daniela Vošahlíková
Režie: Jakub Hekl, Eliška Houserová
Úprava: Eliška Houserová, Jakub Hekl, Veronika Onheiserová
Dramaturgie: Veronika Onheiserová
Scénografie: Anna Tichá
Světelný design: Marta Koláčková, Anna Tichá
Hudba: Martin Modrý
Pohybová spolupráce: Dalibor Buš (Je potřeba změna!)
Hlasová spolupráce: Simona Kurská
Produkce: Kristýna Businská, Lucie Blechová
Foto: Vojtěch Šoula
Grafika: Barbora Netopilová

Hrají